44520321(021) seller [at] shop.com
اکنون به تعداد
در سبد خرید شما.

انواع ساعت از نظر مقاومت

آیا تا به حال ساعتی را گرفته اید ولی پس از مدتی متوجه شدید که آن از نظر مقاومت با  آنچه که مد نظر دارید فرق دارد ؟ در این هنگام آیا به سراغ فروشنده رفته اید و از او توضیح خواسته اید ؟

بنظر من اگر شما مبلغ قابل توجه ای از نظر خودتان پرداخت کرده باشید و از یک فروشگاه معتبر خرید کردید حتما برای شنیدن توضیحات فروشنده به آنجا میروید . و با توجه به اینکه پس گرفتن اجناس در فرهنگ تجاری ما جایگاهی ندارد با صحبتهای کلیشه ای که شما باید دقت بیشتری میکردید و یا اینکه این انتخاب خودتان بود روبرو میشوید.در این حالت فکر میکنید که فروشنده هیچ ارزشی به نظرات شما نمیدهد !

شاید در برخی از موارد این چنین باشد اما اگر فروشنده دارای تجربه و سابقه کاری خوبی باشد میداند که نارضایتی یک مشتری هم میتواند در رکود و یا رشد کار او تاثیرگذار باشد و سعی در قانع کردن شما میکند و به شما میگوید 

در روزی که خرید میکردید من جنس و مدل آن را کامل توضیح دادم و تاکیید هم کردم که دقت کنید .

و بعد هم در بهترین حالت پیشنهاد میدهد که که ساعت خود را تعویض کنید البته به شرطی که ساعت خود را مانند روز اول تحویل دهید !!! در چنین شرایطی ممکن است شما تا حدی قانع و آرام شده باشید ولی در اصل قضیه که شما الان ساعت مناسب خودتان با بودجه پرداختی ندارید فرقی نمیکند .

جالا سوال اینجاست که با وجود توضیحات فروشنده در هنگام خرید چرا انتخاب نادرستی داشته اید ؟

بنظرم من اگر برای خرید موردی میروید باید قبلا مواردی را تعیین کنید و با بعضی از اقسام کالای مورد نظر آشنا شوید . در این مقاله مانیز سعی داریم شما را با انواع ساعت از نظر مقاومت و جنس آن آشنا کنیم .

انواع ساعت  :

  1. ساعت ضد آب(water Resistance)
  2. ساعت ضد زنگ ( stainless steel)
  3. ساعت ضد ضربه ( shock Resistance)
  4. پوشیده شده با محافظ کریستال (crystallized)

توجه داشته باشید انواع ذکر شده در پشت ساعت با حروف اختصاری مشخص میشود پس در هنگام خرید حتما به آنها توجه نمایید و اگر ابهامی برایتان وجود دارد حتما از فروشنده بپرسید .

اما اقسام مقاومت ساعت از نظر گرما و فشار نیز وجود دارد 

  1. مقاومت در برابر گرما . اگر محیط کاری و یا زندگی شما بسیار گرمتر از حد نرمال است و یا در محلهایی کار میکند که حرارت کوره و.. وجود دارد و یا اینکه کار با اشیاء در دمای بالا تر از 50 دارید حتما از فروشنده بخواهید که ساعتی بهشما بدهد که در برابر حرارت مقاومت بالایی دارد
  2. مقاومت در برابر فشار هوا . این مورد نیز برای افرادی که به ورزشهای جامینگ علاقه دارند و یا شغل آنها در ارتفاعات است مانند کوهنوردان ، خلبانان و یا مهماندارهای هواپیما بسیار مهم است و در هنگام خرید نیز این توضیحات را به فروشنده بگویید 

البته موارد یاد شده در قیمت و نوع خدمات پس از فروش آن تاصیر گذار است و ممکن است ساعتی را انتخاب نمایید که به بودجه شما نخورد در این حالت از فروشنده بخواهید که ساعتی که به شرایط بودجه و نحوه استفاده شما نزدیکتر است را معرفی کند و البته یک روش برای انتخاب بهتر این است که لیست نحوه و شرایط استفاده از ساعت را برای خود بنویسید و ببینید که کدام مورد برایتان مهم است و بعد تصمیم گیری کنید .

امیدوارم همیشه و در هر زمانی بهترین ساعت و بهترین استفاده از آن نصیبتان شود .

 

 

نظر خود را بیان کنید
نظرات
11/27/1397 05:55 ب.ظ
ممنونم در مورد مقاومت گرمای و اتمسفر چیزی نشنیده بودم
آرشیو بلاگ
حق چاپ محفوظ است Powered by Nop-Commerce